Kilka faktów na fakt chelatacji

Chelatacja osiąga w Polsce coraz liczniejsze grono zwolenników. Forma ta powszechnie stosowana stanowi w leczeniu miażdżycy, lecz i przy zatruciach metalami ciężkimi.

http://chelmed.pl/chelatacja

W jaki ćwicz instalowana jest chelatacja oraz co warto na jej materiał wiedzieć?
Na czym polega chelatacja
Chelatacja polega na przedstawieniu do systemie człowieka związku zwanego EDTA, czyli kwasu wersenowego, będącego syntetycznym aminokwasem, jaki pracuje trwałe połączenia z metalami pełnymi.
Nie robi on jednak żadnych substancji toksycznych ani nie przebywa w zmianie materii, a wydalany jest z systemu wraz z zawiązanymi metalami w przebiegu paru godzin od wstąpienia do systemu.
Przed przystąpieniem terapii
Przed chelatacją pacjentom radzi się wykonanie testu tętna i ciśnienia, badania dopplerowskiego tętnic obwodowych i badanie tętnic szyjnych.

Przebieg terapii chelatacyjnej
Pacjent instalowany istnieje w placówki stojącej lub będącej. Następnie spędza mu podjęty płyn infuzyjny zawierający roztwór EDTA i różne witaminy. Przez chwila sekund chory może widzieć mały ból. Terapia zwykle umieszcza się z ok. 20-30 cykli, od 1 do 3 na tydzień, i jakiś wlew dożylny żyje ok 3-4 godziny. Po zamknięciu cyklu pacjent powinien wziąć ok. 1 lit płynu, by zapewnić nerkom dokładne oczyszczenie ze trujących związków.
Zastosowanie chelatacji
Jak bardzo wspomniano, chelatacja jest głównie do przyjmowania zmian miażdżycowych oraz odtruwania organizmu z metali ciężkich. Dodatkowo jest użycie w leczeniu takich schorzeń i przypadków, jak:
– dusznica bolesna,
– zaburzenia krążenia kończyn dolnych,
– zaburzenia krążenia mózgowego,
– sklerodermia,
– choroba Alzheimera,
– artrozy oraz kolejne chorobie reumatyczne,
– zwapnienie siatkówki oka,
– zaburzenia słuchu,
– migrena.
Chelatacja jest a szansą dla wielu osób bezskutecznie zmagających się z wadami systemu krążenia. Dzięki niej cała dawkę pacjentów może napawać się zdrowiem, którego nie mogły im wręczyć tradycyjne metody leczenia.